Dudaklarınızın daha canlı ve daha dolgun görünmesi için yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Dudak Kontürü ile Dudak İçi Renklendirme arasındaki fark dudak kontüründe dudak çevresinde bulunan çerçevenin daha belirgin hale getirilmesidir Dudak içi renklendirmede adı üstünden anlaşılacağı gibi dudak kenarında bulunan çerçevenin iç kısmınun renkli micropigment boyalar ile doldurulmasıdır.

Genellikle uygulamada renk seçimi dudağın kendi renk tonuna yakın bir renk tonu seçilerek yapılır. Bazı durumlarda soluk olan dudak rengini canlandırmak için canlı renk uygulamasıda yapılabilir.

Dudak İçi renklendirme olsun dudak kontürü olsun uygulama yapılmadan önce çok iyi dezenfekte edilmelidir. Dudak çok hassas bir yapıya sahip olduğu için uygulamadan birkaç gün öncesinden uçuk hapları kullanılmalıdır. Daha sonradan oluşabilecek deformelerin önüne geçilmelidir. Bu deformeler dudağa enjekte edilen micropigment boyaların dağılmasına bozulmasına ve etkisini kaybetmesine neden olabilir. Dikkat edilecek diğer bir husus da; dudağınız için kalıcı makyaj yaptırmaya karar verdiğinizde daha iyi sonuç alabilmek için bunları kalıcı makyaj uzmanınıza sorunuz.